logo

24 lut 2016

Lampy biurowe - istotny element wyposażenia

oświetlenie biuraBez wątpienia biuro jest wizytówką przedsiębiorstwa, dlatego dysponując taką przestrzenią warto zadbać o odpowiednią aranżacje tego miejsca. Ważne, by wystrój był odzwierciedleniem specyfiki firmy.

oświetlenie w biurzeJeżeli jest to kancelaria, warto by była ona urządzona w gustownym stylu, by przyjmowany w nim klient wiedział, że znajduje się w miejscu o wysokiej randze. Jeśli jest to biuro, w którym zatrudnienie znajduje wiele osób, trzeba pamiętać, by była to przestrzeń przede wszystkim funkcjonalna. Tu, bardzo istotna kwestią będzie wyposażenie.

Praktyczne blaty, biurka, szafki zdecydowanie ułatwią organizację tej przestrzeni. Kolejnym istotnym elementem, sprzyjającym efektywności pracy jest dobór odpowiednich foteli dla podwładnych. Trzeba pamiętać, że każdy z nich spędza w pozycji siedzącej, nawet kilka godzin dziennie, a źle dobrane siedzisko prowadzi do bólów kręgosłupa, przysparzających ogrom dyskomfortu. Ten z kolei, nierzadko uniemożliwia efektywną pracę.

Równie ważny jest dobór odpowiednich lamp do oświetlenia biura. Podobnie jak wyżej wymienione elementy, tak samo lampy biurowe mają bezpośredni wpływ na samopoczucie pracowników, w efekcie także jakość ich pracy. W żadnym cywilizowanym kraju, nie funkcjonują już biura nie wyposażone w ekrany monitorów. Dodatkowo, praca w biurze wymaga przeglądania,czytania, sporządzania niezliczonych ilości dokumentów.

Zarówno praca przy monitorze, jak i czytanie są czynnikami negatywnie wpływającymi na jakość widzenia. Dodatkowo, efekt może być potęgowany przez źle dobrane oświetlenie. Jak zatem wybrać odpowiednie oświetlenie, by nie stanowiło ono zagrożenia dla wzroku pracowników?

lampy biuroweWybór lamp biurowych jest ogromny, jednak spośród wszystkich produktów, trzeba wybierać takie lampy, które będą posiadać kilka istotnych cech. Pierwszą z nich jest brak oślepiania poprzez unikanie kontaktu wzrokowego ze świecącymi żarówkami.

Kolejną cechą charakteryzującą dobre oświetlenie jest jego odpowiednie natężenie, określone przez ogólnie przyjęte normy. Omawiając oświetlenie biurowe, automatycznie na myśl przychodzą lampki biurkowe. Niemniej, bardzo korzystnym rozwiązaniem problemu oświetlenia w biurze są także lampy sufitowe, oprawy rastrowe lub lampy wiszące. Jeśli jednak nie są one wystarczająco dostosowane do indywidualnych potrzeb pracownika, to z powodzeniem można je wesprzeć o wspomniane lampki.

Wybierając oświetlenie, warto wybierać to proponowane przez renomowanych producentów, co daje gwarancję wysokiej jakości na długie, długie lata.

Zobacz również