logo

6 lut 2020

Jakiego rozmiaru koperty wymagają dodatkowej opłaty pocztowej?

Rozmiar koperty, której używasz do wysłania listu lub innego przedmiotu za pośrednictwem USPS (United States Postal Service) z pewnością wpłynie na wysokość opłaty pocztowej, którą będziesz musiał zapłacić, aby dostarczyć go do miejsca przeznaczenia. Więc jaki rozmiar kopert wymaga dodatkowej opłaty pocztowej? Odpowiemy na to i inne pytania w tym artykule.

Klasa przesyłek listowych w kopertach jest usługą pocztową pierwszej klasy. Istnieją inne sposoby wysyłania listów, takie jak usługi Priority Mail lub Priority Mail Express. Droższe usługi priorytetowe mają na celu zapewnienie szybszej dostawy Twojego produktu, dlatego musisz zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Twoich wymagań.

Jakie są kryteria kwalifikujące do wysyłania listów w standardowej stawce?
Jeśli chcesz zapłacić najniższą cenę za wysłanie czegoś, musisz użyć prostokątnej koperty. Wysokość koperty musi wynosić co najmniej 3,5 cala na 5 cali długości, a jej grubość musi wynosić co najmniej 0,007 cala.

Aby kwalifikować się do standardowej stawki listowej i koperty nie mogą mieć więcej niż 6,125 cala wysokości na 11,5 cala długości i mieć grubość większą niż 0,25 cala. Wszystko, co przekracza te wymiary, wiąże się z dodatkową opłatą pocztową.

Więc jeśli twoje pytanie brzmi "jak dużą kopertę mogę wysłać z jednym znaczkiem", to odpowiedź brzmi 6,125 cala wysokości o 11,5 cala długości i grubości nie większej niż 0,25 cala. To również odpowiada na pytanie "jaka jest największa koperta na zwykły znaczek?"

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę

Jeśli wysyłany przez Ciebie przedmiot ma jakieś cechy nieobrabialne, to będziesz musiał zapłacić dopłatę, aby wysłać go powyżej standardowej stawki pocztowej. Jest to często szok dla osób, które spodziewają się zapłacić standardową stawkę pocztową.

Jednym z klasycznych przykładów jest wysyłanie kwadratowych kartek z życzeniami. Ponieważ nie używają one koperty w kształcie prostokąta, nie jest to łatwe do przetworzenia przez maszyny pocztowe i dlatego będzie naliczana dodatkowa opłata.

W rzeczywistości, jeśli używasz jakiegokolwiek rodzaju koperty o innym kształcie, np. kwadratowej lub sztywnej, to mogą one w rzeczywistości zablokować maszyny pocztowe i muszą przejść przez inny proces wysyłkowy, który wymaga interakcji z ludźmi.

Kiedy standardowy proces wysyłkowy nie ma zastosowania, oznacza to, że istnieją dodatkowe koszty dla USPS i Ty jako klient ponosisz te koszty. Zatem w twoim interesie jest sprawdzenie, czy koperta nie ma dziwnego kształtu lub czy nie przejdzie przez automatyczne maszyny pocztowe ze względu na jej budowę.

Jeśli upierasz się przy używaniu kopert o różnych kształtach lub wykonanych ze sztywnych materiałów, nie tylko zapłacisz więcej za przesyłkę, ale także narażasz się na ryzyko uszkodzenia przedmiotu w trakcie przechodzenia przez system.

Opłata pocztowa w dużej kopercie

Usługa USPS często odnosi się do dużych rozmiarów kopert używanych do obsługi poczty pierwszej klasy jako "flat mail". Zasadniczo duża koperta to taka, która przekracza maksymalny rozmiar 6,125 cala wysokości lub 11,5 cala szerokości lub ma grubość większą niż 0,25 cala.

Dlaczego więc chcielibyście Państwo płacić za przesyłkę w dużej kopercie, skoro możecie użyć koperty spełniającej wymogi najniższego poziomu kosztów przesyłki? Cóż, jest ku temu wiele powodów.

Możesz wysłać książkę lub rękopis, który przekroczy maksymalną wymaganą grubość koperty. Inne przedmioty, które wymuszą tarcie koperty o grubość to takie przedmioty jak płyty CD lub DVD, raporty, magazyny i duże dokumenty, których nie chcesz w żaden sposób składać.

Niektóre dokumenty prawne wymagają większego rozmiaru koperty, podobnie jak niektóre broszury i inne materiały marketingowe. Katalogi produktów z pewnością będą wymagały na przykład większej koperty.

Kiedy musisz użyć większej koperty, musisz zrozumieć, że istnieją również maksymalne wymiary, które należy wziąć pod uwagę. Aby przejść jako płaska poczta, koperta nie może mieć więcej niż 0,75 cala grubości. Nie można używać kopert o wysokości większej niż 12 cali do przesyłek płaskich lub o długości większej niż 15 cali.

Bez względu na rozmiar koperty, której używasz na swój przedmiot, waga paczki (wraz z kopertą) nie może przekraczać 13 uncji. Jeśli przekroczysz którykolwiek z powyższych wymiarów, będziesz musiał zapłacić za przesyłkę stawki za przesyłkę, a nie za list, który jest droższy.

Więc ile jeszcze trzeba będzie zapłacić za używanie koperty, która przekracza maksymalną standardową stawkę opłaty pocztowej? Cóż, cena zacznie się od 1$ i wzrośnie o 15 centów za każdą dodatkową uncję, jaką waży twoja przesyłka.

Czy musisz odwiedzać pocztę za każdym razem, gdy potrzebujesz użyć większej koperty i zapłacić za nią dużą opłatę pocztową? Otóż nie, chyba że posiadasz licznik poczty lub masz możliwość wydrukowania swojej przesyłki online, korzystając z usług firmy, która oferuje takie rozwiązanie. Poza tym trzeba będzie udać się na pocztę, aby dowiedzieć się, jakie będą koszty.

Jeśli zamierzasz użyć dużej koperty do wysłania swojego przedmiotu, nie podejmuj ryzyka stosowania standardowych stawek za przesyłki listowe, jeśli masz do dyspozycji jakieś znaczki. Zmierzyć prawidłowo kopertę i zważyć ją.

Gdy wysyłasz przesyłkę za pośrednictwem systemu pocztowego z niewystarczającą ilością przesyłek, spowoduje to opóźnienia. USPS nie wyśle Twojego przedmiotu, dopóki nie zapłacisz odpowiedniej kwoty. Nie można wyburzyć systemu i nie warto nawet próbować tego robić. Po co przechodzić przez te wszystkie kłopoty w imię kilku dodatkowych centów? To naprawdę nie jest tego warte.

Zobacz również

Przewodnik po kopertach

Koperty; podstawowy przedmiot codziennego użytku używany głównie w biurach, do wysyłania listów, dokumentów lub kart. Podczas gdy sztuka pisania listów jako forma komunikacji zajęła w...