logo

5 lut 2016

Lampy biurkowe – oświetlanie stanowiska pracy nie tylko w domu

lampki biurkoweNajlepsze światło do pracy przy biurku to światło dzienne. Niestety nie zawsze mamy dostęp i możliwości przez cały dzień korzystać z jego dobrodziejstwa, więc musimy wspomóc się sztucznym źródłem światła.

lampka biurkowa do komputeraLampki biurkowe to świetne rozwiązanie, ponieważ zajmują mało miejsca, a dają bardzo dobre oświetlenie biurka i klawiatury komputera. Wzrok ludzki bardzo się męczy przy czytaniu, pisaniu i pracy przy komputerze, więc zoptymalizujmy nasze miejsce pracy w jak najbardziej optymalny sposób, a dzięki lampkom biurkowym jest to znacznie ułatwione.

W zależności od czynności, jakie wykonujemy przy biurku, możemy wyregulować wysokość i jasność lampki, ustawić ją w innym kierunku na innej wysokości. W ten sposób optymalnie wpływamy na jakość oświetlenia dodatkowego jakie powinno nam zawsze towarzyszyć przy pracy biurkowej.

Przy zakupie lampki zwróćmy uwagę na jej jakość i nie bez znaczenia są tu: stabilność lampki, obudowa żarówki oraz możliwość regulacji wysokości i ustawienia lampki. Lampka musi być dobrze wyprofilowana, aby nie przewracać się na dokumenty znajdujące się na biurku, a obudowa żarówki nie może się przegrzewać. Nie bez znaczenia jest też estetyka wykonania i wygląd, oraz materiały z których jest wykonana. Powinna pasować do ogólnego wystroju wnętrza lub szczególnie od niego nie odbiegać.

lampka biurkowa

Lampki od renomowanych producentów łączą w sobie wysoką jakość wykonania i materiałów wraz z nowoczesnym designem, jaki jest mile widziany w zestawieniu z komputerem czy laptopem. Wybierając model i kształty kierujemy się zazwyczaj indywidualnymi preferencjami, a jedyne co może nas ograniczać to ich cena.

Jeśli lampka biurkowa ma służyć dzieciom, to zazwyczaj wybierane są kształty postaci z bajek, pełne kolorów i dodatkowych elementów jak np. wbudowany zegarek czy budzik. Lampki dla osób dorosłych dostępne są w przeróżnych wersjach i czasem trudno się zdecydować, co nam najbardziej odpowiada.

Lampki na biurku to właściwie niezbędna rzecz i chyba nie ma osoby która by się z tym nie zgodziła. Zarówno w biurze, jak i w domu podczas odrabiania zadań domowych, lampki są nieodłącznym elementem i wyposażeniem biurka. Lampka zapewnia nam światło nie oślepiające, ale wystarczająco jasne aby wykonać określone czynności i skierowane tylko na miejsce pracy, co znacznie odciąża wzrok. Nigdy nie powinny stanowić jedynego źródła światła przy stanowisku pracy, mają być tylko światłem pomocniczym, o czym trzeba zawsze pamiętać. Lampka to nasze wyposażenie w miejscu pracy, nie jest to kolejny nieużywany gadżet na biurku, tylko pomoc dla naszych oczu.

Zobacz również