logo

13 sty 2020

7 Wspaniałych powodów, aby nosić ze sobą notatnik

Dzięki odpowiednim aplikacjom, smartfon może zrobić prawie wszystko, ale warto też od czasu do czasu rzucić telefon na rzecz zaufanego notebooka. Oto siedem powodów, dla których warto nosić przy sobie fizyczny, papierowy notatnik.

1. BYCIE OFFLINE JEST DOBRE DLA TWOJEGO MÓZGU

Przełączenie się z polegania na telefonie w każdym aspekcie życia na korzystanie z fizycznego notebooka może być korzystne nie tylko dla pisma odręcznego. Nie możesz sprawdzić portali społecznościowych na swoim notebooku, na przykład. Zobowiązując się do korzystania z notebooka w pewnych aspektach swojego życia, twoja lista rzeczy do zrobienia - może pomóc ci uwolnić się od uzależnienia od smartfonów. Nadmierne korzystanie z telefonu może prowadzić do problemów ze snem, niepokoju, spadku wydajności i innych problemów, a eksperci zalecają odkładanie telefonu okresowo w ciągu dnia, aby przerwać cykl sprawdzania i ponownego sprawdzania powiadomień co kilka minut.

Outsourcing kilku zadań cyfrowych do fizycznego notebooka może ułatwić trzymanie się z dala od ekranu. Jeśli nie wiesz, czym zapełniłbyś papierowy notatnik, spróbuj zacząć od czegoś łatwego, jak planista, gdzie możesz śledzić swoje cele, listę rzeczy do zrobienia i spotkania w zorganizowany sposób.

2. MOŻESZ UŻYĆ GO DO WSZYSTKIEGO

Notebooki mają przewagę nad aplikacjami, jeśli chodzi o wszechstronność. Nie są tylko do pisania, ale i do tego są wspaniałe. Notatnik może być repozytorium wszystkich kursów i końcówek, które chcesz zapamiętać, od miesięcznego budżetu, przez listę zakupów, aż po listę wszystkich wspaniałych restauracji, które odwiedziłeś lub kawę, którą piłeś. Nie musisz też używać go wyłącznie do pisania. To także świetne miejsce na twoje szkice, bazgroły i schematy.

3. PISANIE ODRĘCZNE

Pisanie odręczne ma wiele zalet w porównaniu z pisaniem na maszynie, a trzymanie notatnika pod ręką to świetny sposób na utrzymanie ostrych umiejętności skryptowych. Badania wykazują, że pisanie ręczne pomaga lepiej przetwarzać informacje, zapamiętywać więcej i myśleć szybciej w porównaniu z pisaniem na maszynie. Plus, to poprawia twoją pisownię. Ponieważ prawdopodobnie nie spędzasz dużo czasu na pisaniu informacji długo w pracy, Twoje umiejętności pisania odręcznego prawdopodobnie zanikły od czasu opuszczenia szkoły. Sporadyczne zapisywanie myśli w notatniku to podręczny sposób na ożywienie tych części mózgu (i ręki), które nie ćwiczą podczas pisania na komputerze lub smartfonie.

4. TWOJA PAMIĘĆ JEST NIEWIARYGODNA

Notatnik to idealne miejsce, aby zapisać szybką myśl, zanim się zapomni. Chociaż możesz myśleć, że w momencie, w którym pamięć pozostanie przy tobie, jest szansa, że ta mała cząstka informacji lub iskra idei nie pozostanie. Pamięć jest nie tylko ulotna, ale i niewiarygodnie zawodna. Świadectwa naocznych świadków w sprawach sądowych zostały uznane za wysoce nierzetelne, a badacze stwierdzili, że nawet ludzie z tak zwanymi Highly Superior Autobiographical Memories-super-memory skills, które pozwalają im zapamiętać niemal każdy szczegół z ich życia - są podatni na fałszywe wspomnienia. Nawet jeśli wierzymy, że żywo pamiętamy wydarzenia, nasze wspomnienia mogą być błędne. Czy to więc niespodzianka, że z trudem pamiętamy numery telefonów i listy zakupów?

Przenoszenie pióra i papieru ułatwia zapisywanie informacji w locie, zapewniając dokładniejszy obraz dnia, kiedy wracasz do swojego notatnika. Zapisywanie wydarzeń i myśli w ciągu dnia jest dobrym sposobem na wzmocnienie pamięci, ale notebook może być również używany do mniej wzniosłych celów, jak zapisywanie, gdzie masz ten niesamowity kawałek pizzy.

5. PISANIE MOŻE BYĆ DOBRE DLA TWOJEGO ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Dziennikarstwo jest uznaną techniką zalecaną przez lekarzy do walki z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak lęk i depresja. Prowadzenie pewnego rodzaju dziennika pomaga ludziom wyrażać wewnętrzne myśli i obawy, identyfikować negatywne wzorce myślowe i śledzić objawy. Nawet jeśli nie masz lęku, prowadzenie dziennika może pomóc Ci wyjaśnić swoje uczucia i poznać siebie. Może ci się wydawać, że nie masz czasu, aby poświęcać się pisaniu każdego dnia, ale jeśli nosisz przy sobie notes, twój pamiętnik będzie zawsze pod ręką, aby pisać, podczas gdy ty zabijasz czas w swoim codziennym życiu.

6. NIGDY NIE WIADOMO, KIEDY POJAWI SIĘ NATCHNIENIE...

Prowadzenie notatnika jest od wieków istotnym elementem procesu twórczego. Ludwig van Beethoven nie poszedł nigdzie bez niego, na wszelki wypadek, gdyby natchnienie uderzyło, gdy go nie było. Benjamin Franklin miał przy sobie kieszonkowy notes, w którym nakreślił swój moralny postęp w realizacji planu rozwoju postaci "13 cnót". Mark Twain zabierał ze sobą notesy wszędzie tam, gdzie podróżował, aby spisać obserwacje i pomysły na książki. To samo dotyczy dzisiaj. Współcześni autorzy i artyści wiedzą, że ich najlepsze pomysły pewnie nie przyjdą do nich, gdy usiądą przy biurku, gotowi do pracy. Niosą notesy, aby upewnić się, że są zawsze gotowe, gdy przychodzi do głowy genialna myśl. Nawet jeśli nie planujesz zostać sławnym pisarzem lub kompozytorem, bez wątpienia masz przebłyski blasku w swoim codziennym życiu, a notatnik pozwoli Ci je zapamiętać.

7. ... A W NOTESIE NIGDY NIE ZABRAKNIE BATERII

Cyfrowe planery i aplikacje są wygodne i użyteczne - dopóki telefon nie zginie. Papier i długopis nie wymagają ładowania i są zawsze gotowe do użycia. Nawet jeśli używasz telefonu lub komputera do większości zadań związanych z pisaniem, to świetnie jest mieć pod ręką notebooka, gdy skończy się sok z urządzeń cyfrowych. Nawet jeśli Twój telefon nie jest jeszcze martwy, korzystanie z notebooka może pomóc Ci zaoszczędzić energię baterii na coś ważniejszego, na przykład uzyskanie wskazówek lub grę w gry.

 

Zobacz również

Przewodnik po kopertach

Koperty; podstawowy przedmiot codziennego użytku używany głównie w biurach, do wysyłania listów, dokumentów lub kart. Podczas gdy sztuka pisania listów jako forma komunikacji zajęła w...