logo

6 lut 2020

Jak odciążyć plecak dziecka?

Czy kiedy przesuwasz plecak dziecka po tym, jak upuści je przy drzwiach, ma się wrażenie, że zawiera 40 funtów kamieni? Być może zauważyłaś, że Twoje dziecko ma problemy z założeniem go na siebie, pochyleniem się do przodu podczas noszenia lub skarży się na mrowienie czy drętwienie.

Jeśli obawiasz się, że dodatkowa waga może mieć wpływ na wciąż rosnące ciało Twojego dziecka, Twoje instynkty są prawidłowe. Zbyt ciężkie plecaki mogą powodować wiele problemów dla dzieci, takich jak bóle pleców, karku i ramion, a także złą postawę ciała.

Chociaż w dzisiejszych czasach często zdarza się, że dzieci noszą aż jedną czwartą swojej masy ciała, American Chiropractic Association (ACA) zaleca, aby plecak ważył nie więcej niż 5% do 10% wagi dziecka.

Problem ten przykuł uwagę prawodawców w niektórych państwach, którzy forsowali ustawy wymagające od okręgów szkolnych zmniejszenia obciążenia. Podczas gdy my czekamy na rozpowszechnienie takich rozwiązań jak podręczniki cyfrowe, są rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec urazom.

Zacznij od Ergonomicznego Plecaka

Przy wyborze plecaka, szukaj:

  • Odpowiedni rozmiar: Plecak nie powinien być szerszy niż tułów dziecka lub wisieć więcej niż 4 cale poniżej talii.
  • Wyściełane, regulowane paski na ramię, które pomagają rozłożyć ciężar na plecach dziecka bez konieczności kopania w jego ramiona.
  • Wyściełane plecy chroniące przed włamaniem się do pleców dziecka do wnętrza plecaka
  • Paski w talii i na klatce piersiowej pomagają równomiernie rozłożyć ciężar plecaka na plecach dziecka.
  • Wiele przedziałów ułatwiających lepsze ustawienie wagi
  • Paski ściskające do stabilizacji zawartości
  • Materiały odblaskowe, które pozwolą dziecku być widzianym podczas chodzenia do i ze szkoły

Plecak należy używać prawidłowo

Sprawdź dopasowanie plecaka:

  • Upewnij się, że dziecko używa obu pasów podczas noszenia plecaka; używanie jednego z nich przesuwa ciężar na jedną stronę i powoduje ból mięśni oraz problemy z postawą ciała.
  • Upewnij się, że pasy ramienne są zapięte tak, aby plecak był dopasowany do pleców dziecka; zwisający plecak może powodować niewspółosiowość kręgosłupa i ból.
  • Zachęcaj dziecko do korzystania z pasów piersiowych, talii i uciskowych oraz do dostosowania ich do obciążenia

Sprytnie zapakuj

Przestronny plecak może wydawać się dobrym pomysłem, ale im więcej miejsca jest do wypełnienia, tym większe jest prawdopodobieństwo, że dziecko go wypełni. Pomóż dziecku określić, co jest absolutnie niezbędne do noszenia. Jeśli nie jest to konieczne, niech zostawią to w domu, w swojej szafce lub w klasie.

Naucz swoje dziecko ładować do plecaka najcięższe przedmioty najpierw najbliżej dna i środka pleców plecaka oraz korzystać z wielu przegródek do rozłożenia ładunku.

A co z plecakami na kółkach?

Zgodnie z ACA, plecaki zwijane powinny być używane "ostrożnie i w ograniczonym zakresie tylko przez tych uczniów, którzy nie są fizycznie zdolni do noszenia plecaka". Powód? Zagracają one korytarze szkolne, zastępując potencjalne zagrożenie urazem pleców niebezpieczeństwem potknięcia się.

Więc odbieraj ten plecak od czasu do czasu i daj znać dzieciom, że masz ich plecy.

Zobacz również

Przewodnik po kopertach

Koperty; podstawowy przedmiot codziennego użytku używany głównie w biurach, do wysyłania listów, dokumentów lub kart. Podczas gdy sztuka pisania listów jako forma komunikacji zajęła w...