logo

8 lut 2016

Lampy sufitowe wracają do łask!

lampa sufitowaBez wątpienia odpowiednie oświetlenie jest podstawowym budulcem nastroju panującego w pomieszczeniu. Dlatego decydując się na zakup nowej lampy, warto poświęcić temu procesowi odrobinę uwagi i trochę czasu. Wybór oświetlenia nie jest łatwy, zważywszy na ogromny asortyment sklepów internetowych lub stacjonarnych.

lampa nad stółZanim więc, zdecydujemy się na konkretny model, warto szczegółowo określić własne potrzeby. Jeśli szukamy lampy do powieszenia nad stołem, to warto wybrać taką, która jest wyposażona w klosz zwrócony ku dołowi. Zupełnie innego rozwiązania, będziemy szukać, gdy potrzebujemy światła kierunkowego. Idealnym rozwiązaniem tego problemu, będzie zakup klosza nieprzeźroczystego. Aczkolwiek, klosz prześwitujący, będzie niezbędny szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy światła rozproszonego. Co ciekawe, nie ma przy tym znaczenia, czy klosz jest wykonany ze szkła, papieru ryżowego, czy też przeźroczystego tworzywa sztucznego.

Bardzo ważnym kryterium, prócz przeznaczenia lampy, musi być motyw przewodni aranżacji panującej we wnętrzu. Do wnętrz, urządzonych minimalistycznie, z przewagą chłodnych barw, białych mebli, warto podkreślić panujący tam nastrój, rozproszonym i białym światłem. Tu, doskonale sprawdzą się wspomniane już klosze wykonane z papieru ryżowego, albo mleczno-białe, okrągłe, szklane klosze.

Ostatnimi czasy w obowiązujących trendach dostrzega się fascynację stylem rustykalnym lub historycznym. Jeśli zatem wnętrze stylizowane jest zgodnie z tymi motywami, warto pomyśleć o lampie z kloszem, którego kształt przypomina odwróconą misę albo szeroki walec. Wiszące lampy, do złudzenia przypominające te, z minionych epok, doskonale podkreślą szyk oraz elegancję stylizacji retro.

Zobacz również