logo

11 mar 2020

10 świetnych notebooków, które kochają produktywni ludzie

Mimo, że pracuję 10 lat jako użytkownik PDA/Smartphone, uwielbiam notesy. Dobre pióro na ładnym papierze sprawia, że jestem o wiele szczęśliwszy w dotyku niż rysik na plastikowym ekranie czy klikająco-czarny kciuk na tablicy. Mój osobisty inwentarz notatników składa się głównie z trzech rodzajów notatników:

Kieszonkowy Moleskine: Uwielbiam reporterskie notatniki lub notatniki ze standardową podszewką, choć ostatnio używam malutkich, bardzo małych Volantów, których miękka winylowa okładka lepiej trzyma się mojej tylnej kieszeni.

Tops Docket Podkładki w rozmiarze złotych liter : Są to moje ulubione podkładki do pisania; są to jedyne podkładki w rozmiarze liter, które udało mi się znaleźć zarówno z wąskimi zasadami (większość podkładek jest szeroka), jak i bardzo sztywną tekturową podkładką, idealną do pisania w stylu lap-top.

Twardo oprawione notesy Foray: Foray to marka Office Depot house, która produkuje kilka rozmiarów i kolorów zeszytów w twardej oprawie. Kilkanaście pierwszych stron to szablony do planowania projektów, co sprawia, że są one przydatne do planowania projektów. Dla każdego dużego projektu, w którym jestem zaangażowany, mam jeden szablon. (Nie mogłem znaleźć linku do konkretnego projektu, którego używam; są one sprzedawane w dziale czasopism wykonawczych sklepu).

Ale zawsze wypróbowuję nowe zeszyty - na koniec dnia robią to samo, ale niektóre są po prostu bardziej przyjemne niż inne. A ja dużo piszę i notuję, więc wszystko, co sprawia, że czuję się mniej jak w pracy, a bardziej jak w zabawie. Jakie notesy wybrać?

Oto kilka zeszytów, które próbowałem, posiadałem, lub po prostu po prostu pożądałem.

  1. Moleskine: Klasyka. O Moleskine'ach już powiedziałem więcej niż wystarczająco dużo! (Ale z czyjegoś punktu widzenia, sprawdźcie blog fanów Moleskinerie .)
  2. Picadilly: Niższa cena notatników Moleskine'a, jak wielu twierdzi, jest tak samo dobra jak Moleskine'ów. Wszystkie powody, dla których kupiłbyś Moleskine'a mają tutaj zastosowanie, z pewną swobodą w kwestii różnic w papierze lub oprawie.
  3. Rodia: Notatniki Rhodia są dostępne w kilku stylach (w tym z twardą okładką typu Moleskine-like journal), ale klasykiem jest miękka, sztywna poduszka związana zszywkami na górze. Znane z pomarańczowych okładek (choć są też w kolorze czarnym) i uwielbiane za wysokiej jakości papier, notatniki Rhodia są dostępne w różnych rozmiarach, a nawet za kilka dolarów każdy. (Aby posmakować, dlaczego notatniki Rhodia są tak kultowe, zajrzyj na blog Rhodia Drive .)
  4. Notatki terenowe: Proste zeszyty z nutą retro i powiewem przygody o nich, Field Notes są miękko zakrytymi, zszytymi siodełkiem zeszytami o prostym, bezsensownym nastawieniu. Field Notes to 10 dolarów za paczkę trzech kieszonkowych notesów, a każda przesyłka zawiera mnóstwo gadżetów, w tym pasujące ołówki i długopisy.
  5. Spirala cheapo: Podstawowy, bezsensowny notatnik cheapo z oprawą spiralną na górze lub na dole strony. Nienawidzę ich z pasją, ale inni ludzie je uwielbiają - są tanie, proste, bezpretensjonalne, a co najważniejsze, wykonują swoją pracę. Poza tym są dostępne praktycznie wszędzie - w supermarketach, drogeriach, sklepach typu convenience i oczywiście w punktach sprzedaży artykułów biurowych.
  6. Walizka Levenger Pocket Briefcase: Teczki kieszonkowe Levenger nie są same w sobie notebookiem, ale uchwytem na kartę indeksową. Teczki kieszonkowe Levenger są wykonane z wysokiej jakości skóry, co daje im luksusowe, niemal dekadenckie powietrze. Większość z nich posiada miejsce na jedną "gotową do użycia" kartę indeksową oraz kieszeń do przechowywania zużytych kart i części zamiennych. Nie są tanie, za około 30 dolarów i więcej, ale każdy, kto jest ich właścicielem, przysięga na to.
  7. Hipster PDA: Na drugim krańcu Continuum z luksusu Levenger'a jest gołe kości, rozebrane hipsterskie PDA. Stos kart indeksowych oprawionych klipsem do segregatora i *presto!* - masz swój podręczny, kieszonkowy notes. Osoby z GTD'ers uwielbiają go, ponieważ mogą nagrać choć jedną kartę i wrzucić ją do skrzynki odbiorczej do późniejszego przetworzenia, gdy znajdą się w biurze lub w domu.
  8. Rite-in-the-Rain Tactical Notebook: Zaprojektowane do użytku wojskowego, te doskonale oprawione, pokryte winylem notebooki dosłownie idą wszędzie - jasnozielone strony są wodoodporne! Dodaj pióro Fisher Space Pen lub inne wodoodporne pióro, pisz wszędzie i możesz iść, iść, iść. Mam jeszcze jeden z lat temu (wiele, wiele lat temu zarządzałem sklepem wojskowym w bazie US Army) i mogę poręczyć za wodoodporność stron. Choć nie obozuję zbyt wiele, kiedy to robię, zabieram swój Rite-in-the-Rain notes.
  9. Notatniki laboratoryjne Scientific Notebook Company: Zeszyty laboratoryjne to coś więcej niż tylko miejsce do robienia notesów, to stały zapis postępu naukowego. Zeszyty SNC są zaprojektowane tak, aby mogły być wykorzystywane jako wsparcie dla zastrzeżeń patentowych, więc każda strona zawiera nagłówki z informacjami o projekcie, które są przydatne dla każdego projektu. (Stopki zawierają linie do podpisów i świadków, które są mniej przydatne, ale zajmują niewiele miejsca). Standardowe notebooki są oprawione w twarde oprawy i wielkości liter i kosztują od 12 do 20 USD; studenckie notebooki z miękką okładką winylową można mieć za mniej niż 4 USD za sztukę.
  10. System Livescribe Pulse SmartPen: Technicznie nie jest to notatnik - i naprawdę, przesadnie najgorszy rodzaj, ale: oh my! Kiedy system jest używany ze specjalnie przygotowanym papierem, SmartPen rejestruje każde pociągnięcie pióra plus dźwięk z zajęć, wykładu, spotkania lub innego wydarzenia, na którym robisz notatki! Możesz później ściągnąć swoje notatki do komputera, skutecznie rozwiązując problem "papier nie może być skopiowany". Tylko za kilkaset dolarów.

Zobacz również

Przewodnik po kopertach

Koperty; podstawowy przedmiot codziennego użytku używany głównie w biurach, do wysyłania listów, dokumentów lub kart. Podczas gdy sztuka pisania listów jako forma komunikacji zajęła w...